Dergi İçeriği

Aynı amaca hizmet ettiğiniz kurum içi çalışanlarınızdaki ekip ruhunu canlandırmanın yolunu biliyoruz! Verimliliği artırmak için kurum içi iletişimin yanı sıra hedef kitlenizin de aileden biri gibi hissetmesi gerektiğini de... Peki siz? Kurumsal derginizi çıkarmaya ya da var olan derginizi modernize etmeye hazır mısınız?

Firmanızın prestijini artıran nitelikli içeriklerden derginizin tasarımına, editör incelemesinden basımına kadar olan süreçte İçerik Evreni’nin uzman yazarları ve deneyimli editörleri, sıradaki beyin fırtınası için sizi bekliyor. Çalışanlarınızın aidiyet hissini artıran, müşterilerinizin sadakatini güçlendiren kurumsal dergi içeriği çalışmaları, vizyonunuzun belgelenmiş halini, sizden güncel haberleri ve çalışma günlüklerinizi hem basılı hem e-dergi uygulamalarıyla sunmanın en etkili yollarından biridir.

Doğru stratejilerle oluşturulmuş kaliteli kurumsal yayınlar ile çalışanlarınızın motivasyonunu güçlendirebilir, pazarlama ağınızı genişletebilir ve medyadaki popülerliğinizi artırabilirsiniz. Siz de prestijli markaların bu etkili iç ve dış iletişim kanalıyla markanızı tanıştırmak için İçerik Evreni ekibiyle hemen bağlantıya geçebilirsiniz. Hedeflediğiniz resmi yarattığımız tüm nitelikli içeriklerimiz ve stratejilerimiz gibi dergi içeriği hizmetimiz ile de markanızın portresini çiziyoruz.

Dergi İçeriği Nasıl Hazırlanır?

Bir markanın hem çalışanları hem hedef kitlesi hem de medya ile iletişim kurmasının en prestijli yollarından biri, düzenli yayımlanan kurumsal dergilerdir. Kurumsal dergiler aynı zamanda e-dergi formatında da yayınlanabilir ve hedeflediğiniz bilgi alışverişini daha geniş kitlelerle yapabilmenizi sağlar. İçerik Evreni, kurumsal dergi içeriği ve tasarımı talep ettiğinizde ya da var olan derginizin yüzünü, tasarımını ve içeriğini daha kaliteli bir hale getirmek istediğinizde;

Derginizin hitap edeceği hedef kitlenizi, tecrübelerimizi sizinle paylaşarak birlikte belirliyoruz. Kurum içi, kurum dışı ya da her iki hedef kitle için de hazırlanmasını talep edebileceğiniz yayının isim, içerik ve tasarım çalışmalarını yapıyor ve değerlendirmenize sunuyoruz.

İçerik oluşturma ve tasarımı tamamlanan kurumsal derginiz böylece sizin onayınıza sunmaya hazır hale geliyor. Talep ettiğiniz revizelerin de yapılması ve baskı öncesi kopyasının incelenmesiyle basıma hazır hale gelen derginiz matbaaya gönderilerek baskıya alınıyor.

Firmanızın, markanızın ve hizmetlerinizin konseptine göre içerik stratejilerinizi belirliyor, dergi içerikleriniz için size örnekler sunuyoruz. Tasarım, görsel kullanımı gibi çalışmalar ile firmanızın yeni yüzlerinden biri olacak kurumsal derginiz için çalışmalar yapıyoruz.

Onayınızı alan dergi içeriği örnekleri, uzman editörlerimiz tarafından düzenleniyor, imla kontrolünden geçiriliyor ve SEO uyumlu ve özgün metinler olduklarından emin olunuyor.

Tüm kontrolleri titizlikle yapılan düzenlemelerin ardından, dergi içeriği planına uygun olarak seçilen fotoğrafları temin ediyoruz ve gerektiğinde profesyonel çekimlerle kaliteli görselleri derginiz için hazırlıyoruz.

Kurumsal bir dergi içeriği, düzenli yayımlandığında etkisi de artar. Derginizi hangi periyodlarda yayımlamak istediğinizi, online ya da offline platformlardaki yayın seçeneklerini değerlendirerek netleştiriyoruz.

İçerik Evreni ekibiyle kurumsal derginiz için iletişime geçtiğinizde hitap ettiğinizin kitlenin belirlenmesinden başlayan dergi içeriği hazırlama yolculuğu, matbaa sonrası süreçte de devam eder. Kurumsal yayımınızın basım takiplerinin yapılması, dilerseniz derginizin dijital platformlarda okuyucularıyla buluşması yine İçerik Evreni uzmanlığı ve teknolojisi ile sürdürülür.

Kurumsal Dergi İçeriği Nasıl Olur?

Hedef kitlenizle iletişiminiz yeterince güçlü mü? Müşterilerinizin en çok ilgi gösterdiği faaliyetleriniz neler? Çalışanlarınızla organik ilişkiler kurabiliyor ve sağlıklı bir etkileşim sağlayabiliyor musunuz? Kurumsal dergiler, tüm bu soruların cevaplarını analiz edebileceğiniz ve elde ettiğiniz verilerle bilinçli adımlar atmanızı sağlayan yol göstericileridir. Başarılı bir dergi içeriği, kurumunuzu ve markanızı doğru yansıtan, kaliteli içerikler ve görsellerle oluşturulur. Hem tasarımı hem metinleriyle firmanızın dilini, çalışmalarını, kimliğini ve vizyonunu yansıtır. Bu nedenle nitelikli bir kurumsal dergi, isminden konseptine, tasarımından içeriklerine kadar profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmalı ve bütünlük içinde olmalıdır.

Neden Kurumsal Dergi Çıkarmalısınız?

Şirketlerin çalışanları, müşterileri ve medya iletişimini etkili, sürekli ve nitelikli olarak sürdürmesini sağlayan kurumsal yayınlar ve dergi içeriği çalışmaları, doğru stratejiyle oluşturulduğunda kısa sürede dolaşıma girer, pazarlama ve çalışma verimini artırır. Kurumsal dergi yayımlamaya başladığınızda;

Çalışanlarınızı Tek Çatıda Toplarsınız

Kurumunuzun tüm pozisyon ve departmanlarındaki çalışanları, firmanızın varoluş sebebinden çalışma prensiplerine varan ortak bir algı kazanır. Ortak bir amaca hizmet etmenin motivasyonunu yaşayan çalışanlarınızla ortak bir dil yaratabilir, çalışma verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Motivasyon ve Prestijiniz Artar

Kurumsal dergi içeriği, kurum içi ilişkileri artırdığı gibi hedef kitlenizle olan bağınızı da güçlendirir. Çalışmalarınızı ve üretim faaliyetlerinizi müşterilerinizle paylaşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Profesyonel dergi içeriği ile elde edeceğiniz prestij, çalışanlarınızın motivasyonunu güçlendirir.

Hedefinize Ulaşmanızı Desteklersiniz

Profesyonel bir içerik ajansı tarafından hazırlanan kurumsal dergi içeriği, firmanızın reklam çalışmalarının da önemli bir parçasıdır. Faydalı ve kaliteli içeriklerden oluşan, sürekli dolaşımda olan yayınlarla medyadaki görünürlüğünüzü artırabilir, reklam hedeflerinize ulaşmanızı destekleyebilirsiniz.

İçerik Evreni Kurumsal Derginizi Nasıl Yaratıyor?

Markaların hem çalışanlarıyla hem hedef kitlesiyle doğru iletişim kurmasının yolu, dijital ve yazılı platformlardaki tüm yayınların profesyonel içerik üreticileri ve editörleri tarafından oluşturulmasından geçiyor. Kurumsal dergi içeriğinizi tasarlarken biz, marka kimliği ve dili oluşturma konusunda uzman ekibimizle hitap ettiğiniz kitleyi, nasıl bir dille var olacağınızı ve neleri paylaşmak istediğinizi analiz ederek işe başlıyoruz. Kurumsal dergi içeriğinizin kime ulaşmasını istiyorsunuz, iletişiminizin kurum içiyle mi yoksa çalışmalarınızın hitap ettiği herkesle mi olacağı derginizin tüm yaratma yolculuğunu belirliyor.

Bu yolculukta İçerik Evreni olarak sizinle ortak hareket etmeyi önemsiyoruz. Bir dergi içeriğinin kalitesine ayna tutan yayınlarınızın ismi ile amaçlarınız arasındaki bağlantıyı ilgi çekici, kaliteli içeriklerimizle zenginleştiriyoruz.Markanızın imajına değer katan kurumsal derginiz, en prestijli iletişim kanallarınızdan biri olabilir. Özgün ve profesyonel dergi içeriği üretimimizle size özel firma dilinizi yaratmak, tasarım ve görsellerle amaçlarınızı ve vizyonunuzu en iyi yansıtan kurumsal dergi stratejinizi planlamak için şimdi İçerik Evreni’ne bağlanabilirsiniz. Hem görünür hem okunur olmanın, ilişkilerinizi güçlendirmenin bu etkili yolu ile tanışmak için İçerik Evreni ekibi sizi dinliyor.