Web Sitesi İçeriği

Her gün milyonlarca kullanıcının arama yaptığı dijital dünyada web sitenizi görünür kılmanın yolu, en az ürünleriniz kadar önemli olan web sitesi içeriklerinden geçiyor.

İçerik Evreni’nin profesyonel ekibi, sitenizin trafiğini ve ürün satışlarınızı artıracak, firmanızın dijital dünyadaki temsilcisi olacak web sitesi içeriklerini sizin için üretiyor. Sizi müşterilerinize anlatan, vizyonunuzu ve misyonunuzu orijinal bir dille ifade eden, ürünlerinizi en doğru tanıtan web sitesi içeriklerinizi sizinle paylaşıyoruz. Ya siz? Çalışmalarınızı dünyayla paylaşmaya, markanızı dijital evrene duyurmaya hazır mısınız?

Dijital pazarlama alanında gerçekleştireceğiniz tüm faaliyetlerde, web sayfanızdaki içerikler hem mevcut müşterilerinize hem de

potansiyelmüşterilerinize sizi en iyi biçimde anlatacak şekilde hazırlanmalıdır. İçerik Evreni, tüm web sitesi içeriği faaliyetlerinizi stratejik bir ön çalışma sonrasında düzenli biçimde üretir ve yayına sunma aşamasında da yanınızdadır.

Köklü ve kurumsal firmaların web sitesi kurma ve web içeriği üretmesinde profesyonel danışmanlık yapan İçerik Evreni ile doğru içerik stratejisine sahip olabilir, markanızı en doğru hedef kitleye, en doğru dille ulaştırabilirsiniz.

Web Sitesi İçeriği Nedir?

Web sitesi içeriği (web site content) dijital dünya içinde yer alan web sayfalarının sahip olduğu, metin, işitsel ve görsel ürünlerin tamamı yani content, ses ve video dosyaları, uygulamalar, fotoğraf ve resimler gibi dijital ve yaratıcı öğeler için kullanılan genel bir tanımlamadır. Web sitesi içeriği 2 temel başlık altında değerlendirilir.

Metin

Metinler, okuyucu ve ziyaretçilerin bilgiye erişimlerini sağlayan içerikleri ifade eder. Özgün ve nitelikli metinler, web sitenizin kısa sürede daha çok trafik almasını kolaylaştırır. Metinler aynı zamanda ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize doğru biçimde anlatmanızı sağlayan nitelikli web sitesi materyalleridir.

Multimedya

Metinler dışında kalan tüm web sitesi içerikleridir. Animasyonlar (Flash, Ajax, GIF vb.), görüntüler (JPEG, TIFF, BMP, PNG vb.), sesler ve elbette videolar multimedya içeriklerini kapsar. Web sitesi içeriklerinin zengin biçimde oluşturulması için metinler, bu multimedya içerikleriyle desteklenmelidir.

Web Sitesi İçeriği Neden Önemlidir?

Etkili ve doğru biçimde hazırlanan güçlü web sitesi içeriği; hedef kitlenize doğrudan dokunma ve kendinizi en etkin biçimde anlatma fırsatı sunar. İşletmenize ait ürün ya da hizmetleri etkili bir dille ve doğru ifadelerle anlatmanız, satışlarınız için yükseliş, markanız için daha fazla bilinirlik demektir. Dijital dünya içinde var olmak günümüzde artık şehir merkezinde bir mağaza sahibi olmanızdan bile daha etkili bir pazarlama metodudur. Web sitenizde yer alan içeriklerin doğru ve etki yaratacak biçimde hazırlanması ise bu 3 temel noktada fayda sağlar:

Hedef kitle ile doğru ve etkili iletişim
Web sitesi trafiğinde yükseliş
Web sitesi trafiğinde yükseliş

Dijital Dünyada İçerik Her Saniye Büyüyor!

Bugün tüm dünyada 1 milyarın üzerinde web sitesi bulunuyor. Her gün ortalama 2 milyonun üzerinde yeni içerik paylaşımı gerçekleştiriliyor. Saniyede 71 bin video izleniyor. 2 milyardan fazla aktif sosyal medya kullanıcı bulunuyor. Saniyede 35 milyon elektronik posta gönderiliyor. Günlük Google araması ise 3,5 milyardan fazla.

Sayılar her geçen gün artıyor ve içerikler hızla dijital evrene yayılıyor. Bunca içerik arasından ön plana çıkabilmek ve dikkatleri üzerinize çekebilmek için en iyi ve en kapsamlı içeriği üretmeniz gerekir. Peki en etkili web sitesi içeriği nasıl oluşturulurken işe nereden başlanmalı?

Web Sitesi İçeriği Oluşturmaya Nereden Başlanmalı?

Arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmalarına uygun web sitesi içeriği oluşturmanın pazardan pay almak olduğunu bilmeniz, sizi etkili web sitesi içerik yönetimi nasıl yapılır ve nereden başlanır sorusunun yanıtına götürür. Bugün, tüm dünyada SEO kapsamında yürütülen çalışmalara harcanan tutar 65 milyar doları bulmuştur. Bu rakamın 2020 yılında 85 milyar doları bulması bekleniyor. İşte bu rakamlar bile tek başına, web sitesi içeriklerinin mutlaka SEO odaklı biçimde hazırlanması ve belirlenmiş bir strateji doğrultusunda çalışmaların sürdürülmesinin önemini vurguluyor. Bütçenizi ve zamanınızı etkili kullanmaksa aşağıdaki prensip ve yöntemlere işaret ediyor:

Web sitenizin mevcut analizini gerçekleştirmeli ve nerede olduğunuz belirlenmeli

İçerik pazarlaması stratejisi oluşturulmalı

İçerik pazarlaması stratejisi doğrultusunda gerçekleştirilecek çalışmalar profesyonellerce yürütülmeli

İçerik Evreni Ve Web Sitesi İçerik Hizmetleri

Web sitesi içeriği oluşturulması sürecinde yapılmanız gerekenler karmaşık duruyor olabilir ancak süreci, teknik bilgiye sahip, donanımlı, profesyonel bir ekipten yardım alarak yürütebilirsiniz. İçerik Evreni, web sitesi içeriklerinizi oluşturmada ve yayın aşamasının her adımında desteğini sürdürüyor. Biz web sitesi içeriği hizmetimizi doğru ve etkili biçimde gerçekleştirilebilmek için bu 4 ana maddeyi dikkatle ve sürdürülebilir biçimde uyguluyoruz:

SEO uyumlu yüksek kaliteli içerikler
Kullanıcı odaklı (aramalara odaklanan) içerikler
Üretilen web içeriklerinin doğru biçimde eşleştirilmesi
Sosyal medya ile desteklenen stratejik içerikler

İçerik Evreni Web İçeriği Üretim Süreci

İçerik Evreni’nde biz, oluşturacağımız içeriklerin 1 ya da 10 bin olması arasında ayrım yapmaksızın, zevkle hizmet veriyoruz. Hazırlanacak tüm içeriklere aynı hassasiyet ve titizlikle yaklaşıyoruz. Çalıştığımız firmaların uzun süreli partnerlerimize dönüşmesinin ardındaki diğer sırrımız ise bilgimizle bütünleşen detaycılığımız ve aşağıda listelediğimiz çalışma metodlarımız:

Partnerlerimizden alınan bilgi notlarının derlenmesi

Partnerimizin yer aldığı sektöre ait rekabet analizlerinin yapılması

İçeriklerin sistem üzerine hazırlanan stratejiler doğrultusunda aktarılması

İçeriklerin uzman metin yazarları tarafından hazırlanması

Uzman İçerik Evreni yazarlarının tamamladığı içeriklerin incelenmesi

Editörlerimiz tarafından içeriklerin kontrolünün yapılması

İçeriklerin partnerlerimizin onayına sunulması

Partnerlerimizden alınan geri dönüşler doğrultusunda web sitesi içerik düzenleme işlemleri ve son dokunuşların yapılması

İçeriklerin uygun zamanda ve uygun mecralarda yayınlanması için hazır şekilde partnerlerimize teslim edilmesi

İÇERİK EVRENİ WEB SİTESİ İÇERİĞİ HİZMETİ ALANINDA NELER YAPIYOR?

Web Sitesi İçerik Stratejisi

Web sitesinin mevcut durumunun analizi

Yeni oluşturulacak web sitesi içeriği için strateji oluşturmak

Web Sitesi İçeriklerinin Oluşturulması

Hazırlanan web sitesi içeriği stratejisine göre metinlerin oluşturulması

Web sitesi içeriklerinin SEO uyumlu biçimde düzenlenmesi

Kurumsal sayfalarda yer alan içeriklerin SEO odaklı şekilde düzenlenmesi

E-ticaret sayfalarında yer alan ürün ya da hizmete ilişkin içeriklerin oluşturulması

Doğru ve etkin içerik stratejileri doğrultusunda hazırlanan metinlerle siz de ürün ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere duyurabilir, satışlarınızı ve web sitesi trafiklerinizi arttırabilirsiniz. Biz sizinle tanışmaya hazırız. Siz de işletmenizi hızla değişen teknolojik dönüşümlere adapte etmek, ürünlerinizin ve markanızın ışığını dijital dünyaya yansıtmak için hazırsanız İçerik Evreni ekibiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.